71 750 37 83biuro@coderia.plul. Ukraińska 1, 54-401 Wrocław

Sprawdź podatnika

Podstawową funcjonalnością programu jest weryfikacja statusu podatnika VAT. Dane o statusie pobierane są bezpośrednio z udostępnionej przez Ministerstwo Finansów usługi „Sprawdzanie statusu podmiotu w VAT „. Usługa ta jest dostępna dla podatników, którzy chcą sprawdzić, czy ich kontrahenci są czynnymi podatnikami VAT.
Dodatkowo program umożliwia weryfikację numerów identyfikacyjnych VAT podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w Unii Europejskiej dla potrzeb transakcji transgranicznych dotyczących towarów i usług. Weryfikacja odbywa się za pomocą udostępnionego przez Komiesje Europejską web serwisu http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/checkVatTestService.wsdl.
Dane swoich kontrahentów można zaimportwoać do programu z pliku excel, csv, JPK. Nie ma ograniczeń co do ilości kontrahentów – może ich być nawet kilka tysięcy. Program sprawdzi ich status hurtowo w jednym cyklu weryfikacji (dla przykładu weryfikacja 100 kontrahentów trwa poniżej jednej minuty).
Wyniki weryfikacji można wyeksportować do pliku pdf, excel i xml – co może stanowić dowód w kwestiach spornych zważywszy, że została zachowoana oryginalna forma komunikatów oraz informacja o dacie weryfikacji.

Dzięki aplikacji Sprawdź podatnika

ograniczysz koszty

sprawdzenie czy dostawca jest czynnym podatnikiem VAT pozwoli w przyszłości uchronić firmę przed koniecznością zwrotu wysokich kwot odliczonego podatku VAT

oszczędzisz czas

w znaczącym stopniu przyspiesza czas weryfikacji - automatyczna weryfikacja nawet kilkuset kontrahentów jednocześnie

zwiększysz efektywność​

import listy kontrahentów z pliku excel, csv i JPK

Cennik

-

/-
Import listy kontrahentów z pliku excel
Import listy kontrahentów z pliku csv
Wydruk raportu weryfikacji
Weryfikacja pojedynczego numru NIP
Import danych z pliku JPK VAT
Status podmiotu w systemie VIES
Obsługa importu JPK z wielu podmiotów

SprawdzPodatnika

PLN90/miesiąc
+
+
+
+
-
-
-

SprawdzPodatnikaJPK

PLN170/miesiąc
+
+
+
+
+
+
-

SprawdzPodatnikaBR

PLN195/miesiąc
+
+
+
+
+
+
+